Laser Ellipse

Innowacyjny system Ellipse stosuje się do wykonywania następujących zabiegów: depilacja z wykorzystaniem intensywnego impulsu światła (IPL), usuwanie zmian skórnych – naczyniowych, trądzikowych, posłonecznych czy pigmentacyjnych a także blizn. Laser IP2L Ellipse to sprzęt wykorzystujący technologię najnowszej generacji. Zabiegi z laserem IPL Ellipse są całkowicie bezpieczne i wykazują się niezwykłą skutecznością, gwarantując długotrwałe, satysfakcjonujące rezultaty.

broszura depilacja 1Trwała depilacja włosów dzięki ellipse

Ludzie od tysięcy lat mają kłopoty z owłosieniem. Odnaleziono brzytwy zrobione z krzemienia, pochodzące z epoki jaskiniowców, a archeolodzy odkryli obsydianowe narzędzia do golenia, których wiek szacuje się na około 4000 lat. Poza goleniem były i są stosowane także inne metody usuwania zbędnego owłosienia, m.in. wyrywanie, depilacja woskiem czy usuwanie włosów igłą. Wszystkie te metody mają wady – golenie, wyrywanie i depilacja woskiem dają krótkotrwałe efekty, a usuwanie włosów igłą to zbieg, który pozwala na depilację jedynie pojedynczych włosów.

Nadmiar owłosienia może być skutkiem uwarunkowań medycznych, ale konieczność jego likwidacji może wymagać zabiegów kosmetycznych. Normy kulturowe i presja grupy rówieśników często wymusza usunięcie nadmiernego owłosienia z niektórych obszarów ciała takich jak twarz, pachy, nogi, bikini w przypadku kobiet, czy szyja i plecy u mężczyzn.

Ellipse oferuje bezpieczne, skuteczne i długotrwałe zabiegi depilacji niepożądanego owłosienia, których skuteczność została klinicznie dowiedziona.

NA CZYM POLEGAJĄ ZABIEGI Z UŻYCIEM ELLIPSE?

Aby osiągnąć trwałe lub permanentne rezultaty depilacji owłosienia, należy zniszczyć torebki włosowe, z których wyrastają pojedyncze włosy. Odpowiednio dostosowane pulsy promieni świetlnych przenikają górną warstwę skóry i są pochłaniane przez jedną z niewielu naturalnych substancji chemicznych w ciele człowieka – melaninę, która znajduje się w torebkach włosowych.

Melanina zamienia promienie świetlne na energię cieplną. Ciepło to jest transmitowane do torebek włosowych, które są niszczone, co gwarantuje, że włosy w przyszłości nie będą przez nie produkowane. Zabieg jest skuteczny jedynie wtedy, gdy jest przeprowadzany na rosnących włosach, ponieważ są one ciągle połączone z torebkami włosowymi. Większość naszego owłosienia znajduje się w fazie spoczynku, co tłumaczy, dlaczego zazwyczaj jeden zabieg jest niewystarczający i potrzebne są kolejne.

Ta technika jest nazywana „selektywną fototermolizą” (Selective Photothermolysis).


Widoczne promienie świetlne, generowane przez systemy Ellipse Flex i Ellipse Light, są dokładnie kontrolowane, aby generować pulsy światła o odpowiedniej charakterystyce, długości fal i ilości energii, która w bezpieczny lecz skuteczny sposób będzie niszczyć torebki włosowe.

broszura depilacja 1

 

Zmiany naczyniowe

Wiele kobiet i mężczyzn na całym świece cierpi z powodu zaburzeń działania naczyń krwionośnych (zmian naczyniowych). Dolegliwości naczynek krwionośnych mogą być bardzo różnorodne: od małych teleangiektazji (zwanych także pajęczynkami) aż do dużych naczyniaków typu PWS.

Niektóre zmiany naczyniowe są widoczne od urodzenia, podczas gdy inne pojawiają się wraz z upływem lat lub jako efekt uszkodzeń środowiskowych (na przykład ekspozycja na działanie promieni słonecznych). Bez względu na wielkość zmian naczyniowych mogą one powodować tak silne traumy psychiczne, że pacjenci poszukują profesjonalnej pomocy, aby usunąć zmiany skórne. Zamiany zazwyczaj ukrywano pod makijażem, a interwencje chirurgiczne były zarezerwowane dla poważnych zmian naczyniowych na nogach. Skleroterapia była także z sukcesami stosowana do leczenia zmian naczyniowych na nogach.

Ellipse oferuje klinicznie sprawdzony zabieg, który skutecznie usunie wiele zmian naczyniowych podczas terapii samodzielnej lub jako wstęp do skleroterapii.

JAK DZIAŁA ZABIEG Z WYKORZYSTANIEM ELLIPSE?

Zabiegi z użyciem Ellipse polegają na wysyłaniu doskonale kontrolowanych rozbłysków światła w kierunku powierzchni skóry. Światło jest absorbowane przez jedną z naturalnych substancji chemicznych ludzkiego ciała – hemoglobinę – która znajduje się w czerwonych krwinkach.

Hemoglobina zamienia energię świetlną w ciepło, które jest następnie przesyłane do ścianki naczynia krwionośnego. Zostaje ono w ten sposób na stałe zniszczone i usunięte przez mechanizm obronny ciała ludzkiego. Metoda konwersji światła w energię cieplną i użycie jej następnie do zniszczenia celu bez uszkadzania sąsiadujących z nim tkanek nazywana jest Fototermolizą Selektywną.

Widoczne światło, generowane przez system Ellipse Flex, jest bardzo dokładnie kontrolowane, tak aby długość pulsu i ilość energii były idealnie dostosowane do usunięcia konkretnego naczynia krwionośnego. Najlepsze rezultaty osiągane są w leczeniu pacjentów o jasnym i średnim odcieniu skóry. 

Zmiany pigmentacyjne

Łagodne zmiany pigmentacyjne mogą być efektem dziedziczenia genetycznego lub mogą być spowodowane fizycznymi uszkodzeniami skóry, takimi jak oparzenia słoneczne, skaleczenia, podrażnienia, terapia promieniami świetlnymi lub po prostu mogą być naturalnym efektem starzenia się. Zmiany mogą różnić się zarówno wielkością jak i kolorem. Bardzo ważne jest, aby upewnić się przed usunięciem zmiany pigmentacyjnej, czy nie jest to zmiana złośliwa. Zmiany mogą powodować tak silne traumy psychiczne, że pacjenci poszukują profesjonalnej pomocy, aby je usunąć.

Najczęściej stosowanymi klasycznymi metodami walki ze zmianami pigmentacyjnymi były:

Makijaż: prosty, niedrogi i bezbolesny, ale jest tylko „przykrywką” i wymaga ciągłego zaangażowania, aby utrzymać prezencję na poziomie, który zadowoli pacjentów. Wadą tego rozwiązania jest ciągle obecny stres i dyskomfort pacjentów, gdyż główna przyczyna nie została usunięta, a zmiany pigmentacyjne są jedynie przykrywane makijażem.

Chirurgia: Dotychczas chirurgiczne leczenie zmian pigmentacyjnych przynosiło różne efekty – czasami z niekorzystnymi skutkami takimi jak bliznowacenie.

Laser: Taka terapia może przynieść dobre rezultaty, jednak większość laserów jest przystosowana do wykonywania zabiegów usuwania ściśle określonych zmian pigmentacyjnych.

Ellipse Flex oferuje klinicznie sprawdzone zabiegi, które długotrwale usuwają zmiany pigmentacyjne w górnych warstwach skóry.

JAK DZIAŁA ZABIEG Z WYKORZYSTANIEM ELLIPSE?

Zabiegi z użyciem Ellipse polegają na wysyłaniu doskonale kontrolowanych rozbłysków światła w kierunku powierzchni skóry. Światło jest absorbowane przez jedną z naturalnych substancji chemicznych znajdujących się w ludzkim ciele – melaninę – która jest skoncentrowana w obszarach zmian pigmentacyjnych.

Melanina zamienia energię świetlną w ciepło, które jest następnie wykorzystane do niszczenia tych części komórek, gdzie melanina jest przechowywana. Technika ta jest zwana Fototermolizą Selektywną.

Widoczne światło, generowane przez system Ellipse Flex, jest bardzo dokładnie kontrolowane, tak aby długość pulsu i ilość energii były idealnie dostosowane do zniszczenia celu bez uszkadzania sąsiadujących z nim tkanek.

broszura depilacja 1

 

Zmiany posłoneczne

SKÓRA ZNISZCZONA DZIAŁANIEM PROMIENI SŁONECZNYCH

Choć trauma związana ze starzeniem się skóry nie jest tak uciążliwa jak w przypadku zmian pigmentacyjnych czy naczyniowych, oczywistym jest fakt, że nikt nie lubi świadomości, że się starzeje. Wystawianie na działanie promieni słonecznych wyraźnie przyspiesza proces starzenia się skóry i powoduje zakłócenia w normalnym dostarczaniu krwi do skóry (co może powodować zmiany naczyniowe takie jak teleangiektazja czy rumień rozlany). Może także powodować nieregularne zmiany pigmentacyjne, np. piegi, plamy starcze (plamy soczewicowate) lub nieregularną wielkość porów.

Jest kilka metod leczenia skóry zniszczonej działaniem promieni słonecznych:

Makijaż: Prosty, bezbolesny i relatywnie niedrogi, ale jest tylko „przykrywką” i wymaga ciągłego zaangażowania, aby utrzymać prezencję na poziomie, który zadowoli pacjentów. Wadą tego rozwiązania jest ciągle obecny stres i dyskomfort pacjentów, gdyż główna przyczyna nie została usunięta, a zmiany pigmentacyjne są jedynie przykrywane makijażem.

Chirurgia: Brak skutecznych tradycyjnych metod chirurgicznych, które pozwoliłyby leczyć wszystkie skutki działania promieni słonecznych niekorzystne dla skóry. Chirurgia laserowa (kosmetyczny resurfacing skóry) jest droga, a okres regeneracji jest relatywnie długi.

Zabieg z użyciem systemu Ellipse to kliniczne sprawdzona skuteczna metoda leczenia skóry zniszczonej działaniem promieni słonecznych, zarówno pod kątem zmian pigmentacyjnych jak i naczyniowych.

JAK DZIAŁA ZABIEG Z WYKORZYSTANIEM ELLIPSE?

Zabiegi z użyciem Ellipse polegają na wysyłaniu doskonale kontrolowanych rozbłysków światła w kierunku powierzchniowej warstwy skóry. Światło jest absorbowane przez jedną z naturalnych substancji chemicznych, znajdujących się w ludzkim ciele – melaninę – która jest skoncentrowana w obszarach zmian pigmentacyjnych, a także hemoglobinę, która znajduje się w czerwonych krwinkach.

Oba te pigmenty zamieniają energię świetlną w ciepło, które jest następnie wykorzystane do niszczenia tych części komórek, gdzie melanina jest przechowywana, a także do zniszczenia ścian naczyń krwionośnych, które zaopatrują w krew obszary z widocznymi zmianami naczyniowymi. Technika ta jest zwana Fototermolizą Selektywną.

Widoczne światło, generowane przez system Ellipse Flex, jest bardzo dokładnie kontrolowane, tak aby długość pulsu i ilość energii były idealnie dostosowane do zniszczenia celu bez uszkadzania sąsiadujących z nim tkanek.

Zabieg odmładzania skóry z użyciem systemu Ellipse Light jest skuteczny w leczeniu rumienia rozlanego i zmian pigmentacyjnych spowodowanych działaniem promieni słonecznych, a także poprawia gładkość skóry.

Zabieg odmładzania skóry zniszczonej działaniem promieni słonecznych z wykorzystaniem systemu Ellipse Flex efektywnie usuwa także większe (widoczne oddzielne naczynia) teleangiektazje.

Zarówno zabieg odmładzania skóry jak i odmładzania skóry zniszczonej działaniem promieni słonecznych to zabiegi krótkie i proste, które nie zakłócą codziennej rutyny Twojego dnia. Oba zostały opracowane po to, aby usunąć zniszczenia wywołane promieniami słonecznymi na Twojej twarzy, szyi, klatce piersiowej czy dłoniach.

broszura depilacja 1

 

Trądzik

Każdy z nas w swoim życiu w pewnym stopniu spotyka się z problemem trądziku. Dla niektórych to jedynie krótkotrwała przykrość, ale dla niektórych trądzik to długotrwała i poważna dolegliwość.

Trądzik pojawia się, gdy jeden z naturalnych tłuszczów skóry – sebum – nie może zostać wydalony ze skóry, gdyż torebki włosowe są blokowane. Skutkiem takiej sytuacji mogą być zaskórniki lub wypryski. Taki stan może także prowadzić do rozwoju bakterii pod powierzchnią skóry. Może pojawić się stan zapalny, a pęknięcie zaognionej powierzchni może prowadzić do bliznowacenia.

Leczenie może pomóc zredukować poziom trądziku, natomiast zabiegi z użyciem systemu Ellipse, w połączeniu z zaleceniami lekarza, to klinicznie potwierdzony sposób na zwiększenie skuteczności procesu leczącego trądzik.


JAK DZIAŁA ZABIEG LECZENIA TRĄDZIKU Z UŻYCIEM SYSTEMU ELLIPSE?

Zabiegi z użyciem Ellipse polegają na wysyłaniu doskonale kontrolowanych rozbłysków światła w kierunku powierzchniowej warstwy skóry. Światło jest absorbowane przez jedną z naturalnych substancji chemicznych w ludzkim ciele – hemoglobinę - znajdującą się w naczyniach krwionośnych i zasilającą gruczoły łojowe.

Hemoglobina zamienia energię świetlną w ciepło, które niszczy ściany naczyń krwionośnych, dostarczających krew do gruczołów. Technika ta zwana jest Fototermolizą Selektywną.

Widoczne światło, generowane przez system Ellipse Flex, jest bardzo dokładnie kontrolowane, tak aby długość pulsu i ilość energii były idealnie dostosowane do zniszczenia celu bez uszkadzania sąsiadujących z nim tkanek.

JAK POWSTAJE TRĄDZIK?

Normalny włos i gruczoł łojowy (1) może zostać częściowo zablokowany (2). Bakteria zwana P. acnes rozwija się na sebum i produkuje kwas tłuszczowy. Ciało odpowiada, blokując ujścia gruczołu (3). Czasami mieszanka protein z włosów, tłuszczu i kwasu tłuszczowego niszczy ścianki torebek włosowych i powoduje stan zapalny (4).

Zabieg z użyciem systemu Ellipse polega na ograniczeniu dopływu krwi do gruczołu łojowego, co spowalnia produkcje naturalnego tłuszczu – sebum.

Blizny chirurgiczne

IMPONUJĄCE WYNIKI ZABIEGU Z ZASTOSOWANIEM I²PL NA BLIZNACH OPERACYJNYCH

Wykorzystanie światła do leczenia ran zostało odkryte 40 lat temu; mówiąc prościej, światło o zakresie fal wynoszącym około 600 nm ma właściwości terapeutyczne. Dostarczenie do skóry właściwej ilości światła o odpowiednim zakresie fal normalizuje produkcję kolagenu oraz pobudza wrażliwe na światło mitochondria w komórkach. Mitochondria są odpowiedzialne za zapewnianie komórce energii, a tym samym ich pobudzanie przyspiesza metabolizm komórkowy i wspiera proces naprawy.

Zabieg leczenia blizn za pomocą I²PL oparty jest na ogólnej teorii: leczenie nowo powstałej blizny (takiej, do której wciąż dociera krew) normalizuje dopływ krwi na obszarze poddawanym zabiegowi. Dzięki stymulacji niewielkich uszkodzeń naczyniowych mechanizm regeneracyjny organizmu zostaje uaktywniony na tym obszarze. Liczna grupa lekarzy odkryła, że leczenie małych blizn operacyjnych jest najskuteczniejsze, kiedy zabieg zostaje przeprowadzony w bardzo krótkim czasie od zdjęcia szwów. Starsze blizny również nadają się do leczenia, jednak przed zabiegiem I²PL wymagane może być pobudzenie przepływu krwi.